top of page
  • Tomas

Jeden den, který změní váš pohled na zákazníkaMáme nový produkt. Jmenuje se Blesková sonda. Snažili jsme se, aby to znělo dost rychle a akčně. Protože doba je taková. Žádá si rychlá a akční řešení. Toť co se týče názvu. Podstata problému, který chceme řešit je trochu vážnější.


Už před několika lety jsem tu psal něco o přesunu výzkumu do on-line prostředí. Vlastně jsme tomu nakonec také podlehli a celou řadu věcí už řešíme on-line. V mnoha případech je to prostě nejefektivnější způsob, jak získávat informace. Kvantitativní výzkum už v podstatě, až na výjimky, jinak neděláme.


To, co ale pozorujeme v posledních letech, s nástupem webových a mobilních aplikací, s postupným rozvojem sociálních sítí a s rapidním vzestupem e-shopů, je také stoupající množství různých analytických nástrojů, které se prostě jen na něco “nasadí” a informace začnou tryskat. Je to fajn a umožňuje to různým způsobem věci optimalizovat a vylaďovat.


Problém je v tom, že se postupně vytrácí skutečný člověk. Vidíme jen jeho chování, ale nevíme, proč to tak dělá, jak se u toho cítí, co mu vyhovuje a co by chtěl jinak. Vytrácí se to, čemu se v marketingu říká Consumer Insight.


A to je ten hlavní důvod, pro který jsme se rozhodli uvést na trh Bleskovou sondu. Její princip spočívá v tom, že se ve velmi krátké době (zpravidla v jednom dni) potkáme s různými vašimi zákazníky a společně poodhalíme něco z jejich reálného života. To něco potom můžete použít v diskusích o inovacích, komunikaci, promo aktivitách nebo strategii obecně.


Takže pokud si myslíte, že by se vám něco takového mohlo hodit, ozvěte se nám a můžeme si o tom nezávazně popovídat.

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page